Александр Бланк

Управляющий партнер
Группы компаний "Рост"

Целью Rost Outsourcing является минимизация затрат компании-заказчика и таким образом, поддержание его финансового здоровья.

Новости

Перелом тренду зростання цін на ліки

11 серпня 2014Продовжуючи розпочату традицію, повідомляємо стан справ, що склалося з цінами у роздробі на фармринку України. У наших попередніх статтях на цю тему ми припускали, що у травні-липні поточного року ціни сповільнять своє зростання аж до повної стабілізації на нових рівнях.

Аналізуючи картину, що складається, можемо стверджувати, що поки ми опиняємося праві. У травневій динаміці росту цін на лікарські засоби намітився перелом. Сподіваємося, що корінний. Зростання сповільнилося. Виходячи з даних індексного аналізу, роздрібні ціни на лікарські засоби зросли на 7,7%, проти 12,2% у квітні. Очікуємо, що темпи подорожчання у червні стануть ще меншими.

Зауважимо, що індекс середньомісячного курсу долара вже стабілізувався. Його травневі значення були практично рівні нулю (0,9994) з тенденцією до зниження. Розглядаючи хронологію подорожчання лікарських засобів відзначимо, що у діапазоні з січня по травень поточного року, ціни на ліки зросли на 31,1%.

Найбільше зростання продемонстрували ціни на ліки іноземного виробництва (37,7%) проти 18% зростання цін на вітчизняні. У внутрішній структурі зміни товарообігу ринку, темп приросту обсягів продажів лікарських засобів у травні склав 5,9% (травень до січня).

При цьому зростання товарообігу відбувалося головним чином за рахунок зростання цін 31% на тлі зниження індексу фізичного обсягу (попит) на -19,5%. Вплив асортиментних змін на товарообіг за вказаний період був незначним. Величина фактора склала всього лише 0,2%.

Таким чином, за період з січня по травень ціни на лікарські засоби росли на тлі істотного зниження попиту.

Джерело

Наши партнеры